WYŚCIG O SCUDETTO JESZCZE TRWA

//WYŚCIG O SCUDETTO JESZCZE TRWA

Przed przerwą związaną z pandemią ekscytowaliśmy się zaciętą walką o tytuł Mistrza Italii. Bardzo długo szanse na trofeum miały zespoły Juventusu, Lazio i Interu. Jednak po wznowieniu rozgrywek piłkarze Bianconerich wyraźnie odskoczyli rywalom i powoli pozbawiają ich marzeń o triumfie w Serie A. Jak zatem wygląda sytuacja liderów wyścigu po Scudetto?

Inter: 64 punkty po 29 kolejkach

Gracze Nerazzurrich wznowili rozgrywki od wygranej z Sampdorią 2:1 w zaległej 25 kolejce, dzięki czemu zmniejszyli nieco dystans dzielący ich od prowadzącej dwójki. Jednak w kolejnym spotkaniu znów stracili punkty, remisując 3:3 z Sassuolo, przez co praktycznie wypadli z gry o tytuł Mistrza Italii. Mimo wygranych w spotkaniach z Parmą (2:1) oraz Brescią (6:0), tracą do drugiego w tabeli Lazio 4 punkty, a do liderującego Juventusu aż 8.

Lazio: 68 punktów po 29 kolejkach

Piłkarze Biancocelestich wielokrotnie w tym sezonie pokazywali, że mimo wąskiego składu potrafią walczyć i nie można im jeszcze odmówić szans na końcowy triumf. W bieżących rozgrywkach pokonywali już między innymi Juventus czy Inter. Niestety oo wznowieniu rozgrywek zderzyli się z niesamowitą Atalantą, która pokonała ich 3:2, mimo że Lazio prowadziło w tym meczu już 2:0. Patrząc na kolejne spotkania, w których
Rzymianie z trudem wygrali 2:1, ciężko przypuszczać, by grając co 3 dni, Biancocelesti nie gubili kolejnych punktów. Strata do lidera wciąż jest jednak stosunkowo niewielka, zatem  z niecierpliwością czekamy na spotkanie Juventus – Lazio, które odbędzie się w 34 kolejce. Czy to będzie mecz o Scudetto?

Juventus: 72 punkty po 29 kolejkach

Po przegranym finale Coppa Italia można było się zastanawiać, czy Juventus będzie w stanie utrzymać prowadzenie w Serie A. Bianconeri robią jednak to w czym są najlepsi, czyli wygrywają mecze. Po powrocie Serie A  jako jedyni z prowadzącej trójki wygrali wszystkie 3 spotkania i stopniowo powiększają przewagę nad rywalami. Bianconeri mają jednak przed sobą kilku wymagających przeciwników. Oprócz wspomnianego pojedynku z Lazio czeka ich jeszcze między innymi rywalizacja z Atalantą i Romą. W bieżących rozgrywkach wielokrotnie byliśmy świadkami szalonych zwrotów akcji. Mamy zatem nadzieję, że to nie koniec emocji związanych z wyścigiem o tytuł Mistrza Włoch.

Fot: sport.sky.it

By | 2020-07-02T17:41:14+00:00 Lipiec 2nd, 2020|Categories: Artykuły|0 Comments