ZIELIŃSKI BOHATEREM NEAPOLU – PODSUMOWANIE HITÓW 21 KOLEJKI

//ZIELIŃSKI BOHATEREM NEAPOLU – PODSUMOWANIE HITÓW 21 KOLEJKI

21 kolejka była jedną z tych, na które kibice calcio czekali od początku sezonu. Mogliśmy w niej oglądać Derby Rzymu oraz pojedynek Mistrza z Wicemistrzem Włoch: Napoli – Juventus.

Pierwszy z Hitów: mecz Roma – Lazio, zakończył się remisem 1:1. W roli antybohaterów wystąpili bramkarze obydwu zespołów. W 26 minucie niezdecydowanie Strakoshy wykorzystał Džeko, który strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kilka minut później jeszcze gorzej we własnym polu karnym zachował się bramkarz Giallorossich, a piłkę do siatki wpakował Acerbi. W drugiej części meczu żadna z ekip nie zdołała zdobyć bramki na wagę 3 punktów i mecz zakończył się remisem.

Mimo że Napoli pogrążone jest w kryzysie i nie ma już szans na Scudetto, pojedynki tej ekipy z Juventusem zawsze budzą ogromne emocje i zainteresowanie kibiców. Nie inaczej było tym razem, jednak zdecydowanym faworytem byli gracze Starej Damy. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Żadnej z ekip nie udało się poważnie zagrozić bramce rywali. W drugiej doczekaliśmy się eksplozji radości na Stadio San Paolo, po tym jak w 63 minucie Piotr Zieliński pokonał Wojciecha Szczęsnego. To jednak nie było ostatnie słowo graczy spod Wezuwiusza. Na 2:0 wynik podwyższył w 86 minucie Insigne. Chwilę później Ronaldo trafił na 2:1, jednak to było wszystko, na co było stać ekipę gości tego wieczoru.

W pozostałych meczach z dobrych stron pokazali się inni polscy piłkarze. Paweł Dawidowicz zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A w spotkaniu Hellas Verona – Lecce. Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny w meczu Fiorentina –Genoa!

fot: sscnapoli.it

By | 2020-01-27T19:56:19+00:00 Styczeń 27th, 2020|Categories: Artykuły|Tags: , , , , |0 Comments