ATALANTA NAJWIĘKSZYM WYGRANYM KOLEJKI

/, Podsumowanie Kolejki/ATALANTA NAJWIĘKSZYM WYGRANYM KOLEJKI

W połowie tygodnia piłkarze Juventusu, Interu i Napoli mogli mieć spore powody do zadowolenia. Nie dość, że wygrali swoje spotkania w Lidze Mistrzów, to jeszcze w weekend czekały ich starcia z teoretycznie słabszymi rywalami. Jedynym klubem, który zaliczył słaby występ w Champions League była Atalanta, która uległa Manchesterowi City aż 5:1. Okazało się jednak, że to piłkarze z Bergamo są największym wygranym kolejki!

Juventus, mimo że grał z Lecce, nie dał rady odnieść kolejnego zwycięstwa. Wprawdzie w 50 minucie po golu Dybali z rzutu karnego, gracze Bianconerich wyszli na prowadzenie, jednak 6 minut później również z 11 metrów trafił Mancosu  i mecz skończył się remisem.

Przed szansą na zajęcie pozycji lidera stanął zatem Inter. Tu również zapowiadało się na łatwe zwycięstwo, gdyż w 23 minucie Candreva wyprowadził Nerazzurrich na prowadzenie. Jednak 7 minut później to Parma wygrywała 2:1 po trafieniach Karamoh i Gervinho. Gracze z Mediolanu zdołali jedynie odpowiedzieć golem Lukaku i przed szansą na odrobienie 2 punktów do czołówki stanęły zespoły Atalanty i Napoli.

Piłkarze spod Wezuwiusza również wyszli na prowadzenie po golu Arkadiusza Milika; nie utrzymali jednak prowadzenia, bowiem kilka minut później Kurtič doprowadził do wyrównania a wynik nie uległ już zmianie.

Jedynym klubem z pierwszej czwórki, który zdołał wygrać swoje spotkanie była Atalanta. Jako pierwsi do siatki trafili jednak rywale. W 11 minucie na prowadzenie drużynę gości wyprowadził Okaka. Ale to było wszystko, na co było stać zespół z Udine. Atalanta po trzech golach Muriela, dwóch Ilicicia i po jednym trafieniu Pašalicia i Traoré, zwyciężyła 7:1 i zdobyła niezwykle cenne 3 punkty.

Szalenie emocjonująco zapowiada się zatem pojedynek w 10 kolejce pomiędzy Napoli a Atalantą. Ewentualna porażka Azzurrich znacznie oddali zespół Piotra Zielińskiego i Arka Milika od miejsca na podium.

fot: gazzetta.it

By | 2019-10-27T18:21:24+00:00 Październik 27th, 2019|Categories: Artykuły, Podsumowanie Kolejki|Tags: , |0 Comments