POLSCY SNAJPERZY ZNOWU SKUTECZNI!

//POLSCY SNAJPERZY ZNOWU SKUTECZNI!

Aż do 8 kolejki musieliśmy czekać, żeby zobaczyć pierwszego polskiego gola w sezonie strzelonego z akcji. W sobotnim spotkaniu Napoli z Hellasem Verona ta sztuka udała się Arkadiuszowi Milikowi, który w 38 minucie spotkania pokonał bramkarza gości. To trafienie pomogło Arkowi odzyskać pewność siebie i w 68 minucie drugi raz trafił do siatki. To były pierwsze gole Milika w Serie A od kwietniowego meczu z Chievo Verona. Trzeba jednak zaznaczyć, że Arek jak dotąd w 8 kolejkach grał tylko w 3 spotkaniach, spędzając łącznie na boisku zaledwie 170 minut. Wierzymy, że gol w reprezentacji i bramki strzelone Hellasowi to początek wielkiej formy naszego „bombera”.

Trafienia Milika nie były jedynymi polskimi bramkami w 8 kolejce. Również Krzysztof Piątek trafił do siatki rywali w spotkaniu z Lecce. Bramka Piątka nie zapewniła jednak zwycięstwa Milanowi, gdyż rywale zdołali wyrównać, a mecz zakończył się remisem 2:2. W bieżących rozgrywkach „il Pistolero” miał już na swoim koncie dwa gole z rzutu karnego, ale na bramkę z akcji we włoskiej lidze czekał od majowego meczu z Frosinone.

W zeszłym sezonie takie kolejki jak ta były dla nas normą. Mamy zatem nadzieję, że nasi piłkarze znów będą piąć się w górę w klasyfikacji strzelców, a swoje trafienia dorzucą również inni Polacy z Serie A.

By | 2019-10-21T19:43:57+00:00 Październik 21st, 2019|Categories: Uncategorized|Tags: , |0 Comments