KTO ZDOBĘDZIE PIERWSZĄ POLSKĄ BRAMKĘ W SEZONIE 19/20?

//KTO ZDOBĘDZIE PIERWSZĄ POLSKĄ BRAMKĘ W SEZONIE 19/20?

Dwie pierwsze kolejki Serie A dostarczyły nam mnóstwa wrażeń. Niestety na pierwszym planie nie znajdowali się polscy piłkarze, którym nie udało się jeszcze trafić do siatki rywali. W ubiegłym sezonie taka sytuacja nawet nam się nie śniła, gdyż po dwóch kolejkach na swoim koncie trafienia mieli już Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik i Mariusz Stępiński. Kto zatem strzeli pierwszą polską bramkę w bieżących rozgrywkach? Oto nasze typy:

Krzysztof Piątek – 40 % szans. W ostatniej kolejce był już niesamowicie blisko upragnionego gola, jednak bramkarz w ostatniej chwili zatrzymał piłkę, zanim ta całym obwodem przekroczyła linię bramkową.  Nasz napastnik wyglądał jednak dużo lepiej niż w poprzednim spotkaniu i przełamanie niemocy strzeleckiej wydaje się być naprawdę blisko. W najbliższym meczu Milan zagra z Hellasem Verona. Wierzymy, że już od tego rywala KP9 zacznie gromadzić swój dorobek strzelecki.

Piotr Zieliński – 30% szans. Pod nieobecność Arka Milika to Piotrek jest naszą nadzieją na polskie bramki w barwach Azzurrich. W poprzednim spotkaniu zanotował już asystę, jednak nie udało mu się pokonać Wojtka Szczęsnego. Kolejny mecz Napoli gra u siebie z Sampdorią i liczymy, że Piotr przypomni sobie swój ostatni ligowy występ na tym stadionie, kiedy to pięknym strzałem pokonał bramkarza Interu.

Mariusz Stępiński  – 15 % szans. Mariusz wrócił do Serie A dopiero w ostatnich dniach okienka transferowego i mecz z Milanem może być jego pierwszym w barwach Hellasu. Dajemy mu duże szanse na gola przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze Mariusz pokazał już, że jest specjalistą od strzelania bramek wielkim zespołom. Łącznie w Serie A zdobył jedenaście bramek a trafiał już między innymi przeciwko Juventusowi, Napoli, Romie, Interowi czy właśnie przeciwko ekipie Rossonerich. Po drugie nowy snajper Hellasu notuje zawsze dobry początek we Włoszech.  Strzelił bramkę w swoim debiucie w Serie A przeciwko Cagliari, mimo że zagrał tylko 6 ostatnich minut.  Stępiński zdobył również gola w pierwszym meczu ubiegłego sezonu przeciwko ekipie Juventusu, zatem liczymy na równie udany początek obecnych rozgrywek w wykonaniu Mariusza.

Pozostali zawodnicy  – 15%. Nie tylko wymieniona trójka potrafi trafiać do siatki rywali. Liczymy  również na bramki pozostałych polskich piłkarzy. Zwłaszcza na Karola Linettego czy Łukasza Teodorczyka oraz na szybki powrót do zdrowia i dobrą formę strzelecką Arka Milika. Mamy jednak nadzieję, że przed następną kolejką nie będziemy musieli się zastanawiać, kto zdobędzie pierwszego polskiego gola w sezonie.

By | 2019-09-14T13:09:39+00:00 Wrzesień 14th, 2019|Categories: Artykuły|Tags: , , , |0 Comments