CZY TRANSFER PIĄTKA DO MILANU TO DOBRY KROK?

//CZY TRANSFER PIĄTKA DO MILANU TO DOBRY KROK?

CZY TRANSFER PIĄTKA DO MILANU TO DOBRY KROK?

fot: acmilan.com

Nigdy do końca nie wiadomo, czy dany zawodnik odnajdzie się w nowym klubie. Czasem wydaje się, że piłkarz jest brakującym elementem zespołu, a w rzeczywistości okazuje się kompletnie nieprzydatny dla drużyny. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka plusów i minusów dotyczących przejścia Krzysztofa Piątka do Milanu.

Jako że to, co negatywne wolimy mieć szybko za sobą, zaczniemy od „minusów” a może, co lepiej brzmi, od naszych obaw:) Drużyna Rossonerich jest wielkim włoskim klubem, z ogromnymi osiągnięciami i aspiracjami. Zatem oczekiwania dotyczące naszego zawodnika i presja, towarzysząca jego występom będą dużo większe. Krzysztof nie będzie już postrzegany jako utalentowany chłopak z Extraklasy, a jako „Bomber z Polski”, którego kibice będą oceniać przez pryzmat występów w Genoi. Również cena, jaką klub z Mediolanu zapłaci za naszego snajpera sprawi, że oczekiwania będą ogromne.

Przy rozpatrywaniu za i przeciw, należy oczywiście w największym stopniu skupić się na aspekcie czysto sportowym. Większy klub, więcej kreatywnych i ofensywnych zawodników, ale nie musi to wcale oznaczać większej liczby bramek. W Genoi koledzy z zespołu grali dla Piątka i to przede wszystkim on był odpowiedzialny za bramki. W Milanie jest większa liczba piłkarzy, którym również zależy na powiększaniu dorobku bramkowego. Koledzy z zespołu z pewnością nie będą w każdej akcji szukać naszego snajpera. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku wykonywania rzutów karnych. Mimo, że Piątek robi to świetnie, będzie musiał sobie zapracować na pierwszeństwo w podchodzeniu do piłki, ustawionej na jedenastym metrze.

Całe szczęście, przejście do Milanu nie wiąże się tylko z obawami i ryzykiem. Dlatego skupmy się teraz na plusach i możliwościach, jakie niesie ze sobą zmiana barw przez Piątka na czerwono – czarne. Oczywiście, w takim zespole będzie zdecydowanie więcej zarabiał. Nie wnikamy w szczegóły zarobków piłkarzy, jednak kariera zawodnika jest krótka i aspekt finansowy z pewnością też jest istotny. Ze sportowego punktu widzenia, Milan wydaje się być idealnym kierunkiem. Jest to silniejszy klub od poprzedniego, w tej samej lidze, w której już świetnie sobie radzi i ma wyrobioną markę. Raczej nie jest to przeskok zbyt duży, tak, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku transferu do Juventusu czy Realu Madryt, zatem Pistolero powinien sobie poradzić. Rossoneri zdecydowanie częściej goszczą pod bramką rywala, zatem Krzysztof częściej będzie miał szansę znaleźć się w dogodnej sytuacji. Dodatkowy atut to współpraca z takim trenerem, jak Gennaro Gattuso. Piątek to młody rozwijający się piłkarz i taki szkoleniowiec może pomóc mu w dalszym rozwoju i wejściu na jeszcze wyższy poziom. Wreszcie najważniejszy argument za transferem do Mediolanu… Gra w Milanie to szansa na grę w europejskich pucharach, walkę o trofea i czołowe lokaty. Każdy piłkarz marzy o realizowaniu się od sportowej strony, a Rossoneri powoli wracają do czołówki i mają szansę w przyszłym sezonie nawet na grę w Lidze Mistrzów.

Nie da się zatem jednoznacznie stwierdzić, czy ta zmiana klubu wyjdzie naszemu zawodnikowi na dobre, jednak jeśli chce się wejść na szczyt, to trzeba czasem zaryzykować, a Krzysztof sprawia wrażenie piłkarza gotowego na kolejny krok w stronę wielkiego footbolu. My głęboko wierzymy, że poradzi sobie w nowym otoczeniu i często będzie trafiał do siatki na San Siro. Jakże cudownie będzie się teraz wybrać na derby Mediolanu…:)

By | 2019-02-08T14:21:42+00:00 25 stycznia, 2019|Categories: Artykuły|Tags: , |0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.