PODSUMOWANIE 15 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 15 KOLEJKI

Piętnasta kolejka Serie A była jedną z najciekawszych w obecnym sezonie. Zapamiętamy ją przede wszystkim jako fantastyczną w wykonaniu polskich piłkarzy. W miniony weekend we Włoskiej Ekstraklasie biało-czerwoni zdobyli aż pięć bramek. Na listę strzelców wpisali się: Piotr Zieliński, Mariusz Stępiński Krzysztof Piątek oraz dwukrotnie Arkadiusz Milik. W aspekcie walki o Scudetto najistotniejsze było zwycięstwo Juventusu nad Interem. Byliśmy również świadkami wielu dramatycznych spotkań z emocjonującymi końcówkami, jak na przykład pojedynek Sampdorii z Lazio czy Cagliari z Romą.

Na inaugurację kolejki odbył się mecz na szczycie tabeli, w którym mierzył się Juventus z Interem. Pojedynek zapowiadany na hit kolejki, rozczarował zapewne wielu fanów calcio. Pierwszą doskonałą sytuację stworzył Inter. Sam na sam z Wojciechem Szczęsnym stanął Gagliardini, jednak trafił tylko w słupek. Kilka minut później groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał Chiellini, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza Nerazzurrich. Na jedyną bramkę meczu trzeba było czekać do 66 minuty. W pole karne dośrodkował wówczas Cancelo a bramkę głową zdobył Mandžukić. Juventus odniósł 14 zwycięstwo w sezonie i ma aż 8 punktów przewagi nad drugim Napoli.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Napoli mierzyło się z Frosinone. Z uwagi na zbliżający się mecz w Lidze Mistrzów z Liverpoolem, trener Azzurrich dał szansę kilku zawodnikom niegrającym zazwyczaj w pierwszym składzie. Między innymi od pierwszych minut na murawie zobaczyliśmy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Do składu po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Ghoulam. Wynik Spotkania już w siódmej minucie otworzył precyzyjnym strzałem Piotr Zieliński. To był trzeci gol naszego reprezentanta w obecnych rozgrywkach. W 40 minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego, bramkarza gości pokonał Ounas. Jeszcze przed przerwą, polską akcję przeprowadzili Zieliński i Milik, jednak strzał tego drugiego w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. W drugiej połowie Napoli kontynuowało groźne ataki na bramkę Frosinone. Doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku mieli Ghoulam i Insigne, jednak nie zdołali trafić do bramki rywali. Ta sztuka udała się za to dwukrotnie Milikowi. Najpierw w 68 minucie zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie w 84 dobił piłkę do pustej bramki zdobywając 7 bramkę w sezonie. Napoli pokonało Frosinone 4:0 i umocniło się na drugim miejscu w tabeli.

Jedno z najciekawszych spotkań kolejki, rozegrały drużyny Lazio i Sampdorii. Wynik otworzył w 21 minucie Quagliarella. Gospodarze na to trafienie odpowiedzieli w 79 minucie za sprawą bramki Acerbiego. To co najciekawsze zobaczyliśmy jednak w doliczonym czasie gry. W 92 minucie czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Bereszyński. Chwilę później ręką we własnym polu karnym zagrał Andersen i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Immobile, zdobywając dziesiątego gola w sezonie. Kiedy wydawało się, że nic już nie odbierze zwycięstwa gospodarzom, piłkę w pole karne zagrał głową Dawid Kownacki, a wyrównującego gola pięknym strzałem zdobył Saponara.

Równie emocjonujący był pojedynek Cagliari z Romą. Giallorossi na prowadzenie wyszli w 14 minucie po bramce Cristante. W 40 minucie gola na 2:0 zdobył strzałem z rzutu wolnego Kolarov. Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik ożyły w 84 minucie, kiedy to kontaktową bramkę zdobył Lonita. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wydawało się, że Roma może dopisać sobie już 3 punkty, bowiem czerwonymi kartkami ukarani zostali Srna i Ceppitelli i Cagliari musiało radzić sobie w dziewiątkę. Jednak w 95 minucie Ioniţă posłał długie podanie w pole karne i sam na sam z bramkarzem Romy stanął Sau, który posłał piłkę do siatki i wyrównał wynik meczu.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ 15 KOLEJKI:

By | 2018-12-10T20:38:15+00:00 Grudzień 10th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , , , |0 Comments