PODSUMOWANIE 14 KOLEJKI.

//PODSUMOWANIE 14 KOLEJKI.

Za nami kolejny ciekawy weekend na włoskich boiskach. Z perspektywy walki o czołowe lokaty, bardzo istotny może okazać się remis Interu z Romą, na którym skorzystało Napoli, odskakując o dwa punkty zespołowi z Mediolanu. Kolejne zwycięstwo zanotował Juventus, który wydaje się być poza zasięgiem w bieżących rozgrywkach. Z perspektywy polskich kibiców złą wiadomością jest fakt, że Cristiano Ronaldo zrównał się w klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem. Jednak mieliśmy również pozytywny polski akcent, bowiem zwycięskiego gola dla Napoli zdobył Arkadiusz Milik.

W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu Fiorentina podejmowała u siebie Juventus. Sympatycy calcio zastanawiali się, czy gospodarze są obecnie na tyle silnym zespołem, by nawiązać równorzędną walkę z mistrzami Włoch. Jednak piłkarze Bianconerich kolejny raz potwierdzili swoja klasę. W 31 minucie Bentancur rozegrał piłkę z Dybalą i technicznym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Fiorentiny. Po raz drugi piłka do bramki gospodarzy wpadła w 69 minucie, po strzale Chielliniego. 10 minut później ręką w polu karnym zagrywał Fernandes, a rzut karny na gola zamienił Ronaldo. Dzięki temu trafieniu Portugalczyk zdobył 10 gola w sezonie i zrównał się z Krzysztofem Piątkiem w klasyfikacji strzelców. Ostatecznie Juventus pokonał Fiorentinę 3:0

Ciekawie zapowiadało się pierwsze niedzielne spotkanie, w którym Milan mierzył się z Parmą. Wynik niespodziewanie otworzyła Parma. W 49 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Inglese.  Milan jednak po raz kolejny w tym sezonie pokazał charakter. Sześć minut później do remisu doprowadził Cutrone, a w 71minucie gola dla Rossonerich zdobył Franck Kessié. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i Rossoneri zwyciężyli 2:1. Dzięki tej wygranej Milan awansował w tabeli na 4 miejsce, ponieważ Lazio nieoczekiwanie tylko zremisowało z Chievo 1:1.

Hitem kolejki bez wątpienia był mecz pomiędzy Romą i Interem. Pierwszy groźny strzał oddała Roma, jednak piłka po strzale Florenziego odbiła się od słupka. Na pierwszego gola czekaliśmy do 37 minuty. Piłkę w pole karne dośrodkował D’Ambrosio a piłkę do siatki skierował Keita Baldé. Roma odpowiedziała w 51 minucie, w której przepięknym strzałem zza pola karnego bramkarza gości pokonał Ünder. Nerazzurri po raz kolejny wyszli na prowadzenie w 61 minucie po golu Icardiego. Roma jednak do końca walczyła o korzystny rezultat, co dało efekt w 74 minucie. Ręką w polu karnym zagrał wówczas jeden z piłkarzy Interu a gola z jedenastu metrów zdobył Kolarov. Dzięki temu trafieniu Roma zremisowała z Interem 2:2.

W ostatnim pojedynku kolejki Napoli mierzyło się z Atalantą. Piłkarze spod Wezuwiusza błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, bowiem już w 2 minucie meczu gola zdobył Fabián Ruiz. Atalanta przejęła jednak inicjatywę po straconym golu, co przyniosło efekt w  56 minucie. Do remisu doprowadził wówczas Zapata. W 82 minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Już trzy minuty później napastnik reprezentacji zdobył piękną bramkę i uratował 3 punkty dla Azzurrich. Ten gol może okazać się przełomowy dla Milika i pomóc mu w częstszych występach.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ 14 KOLEJKI:

By | 2018-12-04T17:09:48+00:00 Grudzień 4th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , |0 Comments