PODSUMOWANIE 13 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 13 KOLEJKI

Za nami już 13 kolejek włoskiej ekstraklasy. Bez wątpienia największym wygranym minionego weekendu jest Juventus, który dzięki potknięciu Napoli przeciwko Chievo, odskoczył wiceliderowi  o kolejne dwa punkty. Powody do zadowolenia ma również Inter, który do rywala spod Wezuwiusza traci już tylko jeden punkt. Dla polskich  kibiców najistotniejszym wydarzeniem było przełamanie Krzysztofa Piątka, który zdobył swoją 10 bramkę w sezonie i jako pierwszy Polak zakończy sezon z dwucyfrową liczbą goli! Sporą niespodzianką była również porażka Romy z Udinese.W jednym z sobotnich spotkań, lider tabeli – Juventus, podejmował u siebie SPAL. Aktualni mistrzowie Italii są praktycznie niezawodni i podobnie było tym razem. Wynik meczu otworzył w 29 minucie Cristiano Ronaldo. To była już 9 bramka Portugalczyka w sezonie. Dzięki temu trafieniu, przez jeden dzień dzielił pozycję lidera klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem. Gola na 2:0, który ustalił wynik spotkania zdobył Mario Mandzukić. Bianconeri umocnili się na pierwszej pozycji i praktycznie przekreślili nadzieje rywali na nawiązanie walki o Scudetto.

Najciekawiej zapowiadały się niedzielne pojedynki. Jednym z nich było spotkanie Lazio – Milan, którego stawką była 4 pozycja w tabeli. Spotkanie obfitowało w groźne sytuacje po obydwu stronach, jednak pierwszego gola zobaczyliśmy dopiero w 78 minucie. Na prowadzenie wyszedł wówczas Milan, po samobójczym trafieniu Wallace. Taki wynik sprawiał, że Rossonieri wyprzedziliby o dwa punkty drużynę Lazio. Piłkarze z Rzymu nie mieli jednak zamiaru oddać czwartej pozycji w tabeli. Walczyli do końca, co przyniosło efekt w 94 minucie, w której gola na wagę remisu zdobył Correra.

Jako hit 13 kolejki zapowiadane było spotkanie Genoa – Sampdoria. Od pierwszego gwizdka na murawie zobaczyliśmy Bartosza Bereszyńskiego i Krzysztofa Piątka. Wynik w 8 minucie otworzył Quagliaerlla. Piłkarze Sampdorii nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. W 17 minucie faulowany w polu karnym był Krzysztof Piątek, który chwilę później wykorzystał jedenastkę i zdobył dziesiątą bramkę w sezonie. Dzięki temu trafieniu Polak znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Więcej goli w derbach Genoi już nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się remisem.

Wyniki wszystkich spotkań 13 koleki:

By | 2018-12-02T20:08:53+00:00 Grudzień 2nd, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|0 Comments