CZY TO BĘDĄ POLSKIE „DERBY DELLA LANTERNA”?

//CZY TO BĘDĄ POLSKIE „DERBY DELLA LANTERNA”?

W ubiegłej kolejce, spotkanie Genoa – Napoli zapowiadane było jako „Derby di Polonia”. Niestety, polscy piłkarze nie odegrali w nim znaczącej roli. Milik i Zieliński opuścili boisko już po 45 minutach. Również Krzysztof Piątek nie powiększył swojego dorobku bramkowego. W nadchodzącej kolejce będziemy mieli kolejną szansę, by zobaczyć „polski mecz”, bowiem czeka nas pojedynek Genoa – Sampdoria. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich tygodniach sytuacja naszych piłkarzy nie jest zbyt kolorowa. Dawid Kownacki  gra jedynie końcówki spotkań, a na swoim koncie ma jednego gola z rzutu karnego. Zdecydowanie częściej gra Karol Linetty, jednak nie wystąpi w najbliższym spotkaniu z powodu zgromadzenia zbyt dużej ilości żółtych kartek. Spośród polskich graczy Sampdorii najlepiej prezentuje się Bartosz Bereszyński. Jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i zazwyczaj zbiera dobre recenzje. W drużynie Genoi świetny początek sezonu zaliczył Krzysztof Piątek. 9 goli w siedmiu spotkaniach Serie A sprawiło, że o naszym reprezentancie zrobiło się głośno w całej piłkarskiej Europie. Jednak od pięciu kolejek „Pistolero” nie potrafi powiększyć swojego dorobku bramkowego, dlatego gol zdobyty przeciwko lokalnemu rywalowi z pewnością poprawiłby jego sytuację.

La Gazetta Dello Sport przewiduje, że od początku meczu zagrają Bartosz Bereszyński i Krzysztof Piątek. Liczymy zatem, że w Genoi zobaczymy ciekawe spotkanie, z wieloma polskimi akcentami. Początek meczu w niedzielę 25.11 o godzinie 20:30.

By | 2018-11-24T18:54:53+00:00 Listopad 24th, 2018|Categories: Artykuły|Tags: , , , |0 Comments