PODSUMOWANIE 12 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 12 KOLEJKI

Fot: Facebook Genoa

Miniony weekend dostarczył nam kolejnych piłkarskich emocji. Najistotniejszym faktem była porażka Interu z Atalantą, na skutek której Napoli powróciło na fotel wicelidera i zyskało 3 punkty przewagi nad drużyną Nerazzurrich. Nie była to niestety zbyt udana kolejka dla polskich piłkarzy, którzy ani nie powiększyli swojego dorobku bramkowego, ani nie wyróżniali się istotnie na tle swoich kolegów z zespołów. Najbardziej pozytywnym polskim akcentem był obroniony przez Wojciecha Szczęsnego rzut karny w spotkaniu z Milanem.
Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań był pojedynek Genoa : Napoli, określany jako „Derby di Polonia”. Wszyscy polscy zwolennicy calcio liczyli na błysk naszych ofensywnych graczy, którzy rozpoczęli mecz w pierwszym składzie swoich zespołów. Niestety żaden z nich nie odegrał istotnej roli tego wieczoru. Krzysztof Piątek ponownie nie zdobył gola, a Arek Milik i Piotr Zieliński już po 45 minutach zostali zdjęci z boiska. Najistotniejszym czynnikiem w tym spotkaniu okazał się deszcz, który w drugiej połowie spowodował przerwanie spotkania, a boisko stało się wielką kałużą uniemożliwiającą grę w piłkę po ziemi. Szczególnie trudne zadanie miało Napoli, bowiem bramkę dla Genoi strzelił w 20 minucie Kuame. Gościom spod Wezuwiusza udało się jednak odrobić straty. Najpierw w 60 minucie do remisu doprowadził Fabian Ruiz, a w 90 po rzucie wolnym dla Napoli, niefortunnie piłkę wybijał Biraschi, który wpakował piłkę do własnej bramki. Napoli ostatecznie pokonało Genoę 2:1.
W pierwszym niedzielnym spotkaniu Atalanta podejmowała u siebie Inter. Wydawało się, że 3 punkty muszą powędrować do Mediolanu, jednak Atalanta po raz kolejny pokazała swój potencjał. Piłkarze z Bergamo od początku przejęli inicjatywę a ich ataki przyniosły efekt w 10 minucie, kiedy to Hateboer zdobył pierwszego gola dla Atalanty. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze kilka znakomitych okazji do podwyższenia wyniku, jednak nie potrafili ich wykorzystać. W 47 minucie sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Icardi. 15 Minut później Gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Iličić a bramkarza gości pokonał Mancini. W 88 Minucie Iličić po raz kolejny świetnie wykonał rzut wolny, a bramkę na 3:1 zdobył Djimsiti. W 94 minucie Atalanta ostatecznie dobiła gości z Mediolanu. Piękną bramkę po uderzeniu zza pola karnego zdobył Gomez. Atalanta sensacyjnie pokonała Inter 4:1.

Kolejnym spotkaniem, w którym liczyliśmy na dobre występy naszych rodaków był pojedynek Romy z Sampdorią. Jednak tego popołudnia to gracze Rzymu błyszczeli na boisku. W 19 minucie wynik spotkania otworzył Juan Jesus. Drugiego gola dla Romy zdobył w 59 Patrik Schick. W 72 minucie El Shaarawy najpierw został zatrzymany przez bramkarza, jednak przy dobitce był już bezbłędny i podwyższył wynik na 3:0 dla Romy. Honorowego gola dla Sampdorii zdobył w 89 minucie Defrel. Cztery minuty później El Shaarawy zdobył swoją drugą bramkę w meczu i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Ostatni pojedynek dwunastej kolejki zapowiadał się szczególnie emocjonująco. Milan podejmował na własnym stadionie drużynę Juventusu. Wszyscy w Mediolanie liczyli na świetny występ Higuaina przeciwko swojej poprzedniej drużynie. Goście z Turynu po przegranej w Lidze Mistrzów chcieli udowodnić swoim fanom, że ciągle są w świetnej formie. Już w 8 minucie wynik otworzył Mandžukić. Chwilę później ten sam zawodnik mógł strzelić niemal identycznego gola, górą jednak byli obrońcy Rossonerich. W 41 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Milanu i przed szansą na zdobycie gola stanął Higuain. Tym razem jednak górą był Wojciech Szczęsny, który odbił piłkę na słupek. W 81 minucie nadzieje gospodarzy na korzystny wynik znacznie osłabły bowiem bramkę na 2:0 dla Bianconerich zdobył Ronaldo. Dwie minuty później Milan grał już w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę za faul i dyskusje z sędzią otrzymał Higuain. Wynik nie uległ już zmianie i Juventus zwyciężył 2:0.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ:

By | 2018-11-24T18:52:06+00:00 Listopad 14th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , |0 Comments