PODSUMOWANIE 11 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 11 KOLEJKI

fot z: sscnapoli.it

W 11 kolejce Serie A nie mieliśmy żadnego hitowego starcia, jak to miało miejsce w poprzednich tygodniach. Nie znaczy to jednak, że była to nudna kolejka, bowiem zobaczyliśmy sporo bramek i ciekawych spotkań. Mieliśmy również polskiego gola, którego zdobył Arkadiusz Milik. Najważniejszą informacją weekendu jest jednak fakt, że 3 czołowe zespoły wygrały swoje mecze i na szczycie tabeli nie nastąpiły żadne zmiany.

W pierwszym pojedynku Napoli podejmowało na własnym stadionie zespół Empoli, który tydzień wcześniej pokazał się z dobrej strony w meczu przeciwko Juventusowi. W 9 minucie Koulibaly przedarł się prawą stroną, jak rasowy skrzydłowy i wyłożył piłkę do Insigne, który otworzył wynik spotkania. Na 2:0 podwyższył w 38 Dries Mertens. Kiedy wydawało się, ze gospodarze mają zwycięstwo w kieszeni, Caputo zdobył kontaktową bramkę dla Empoli. Carlo Ancelotti niemal natychmiast zareagował na tę sytuację, wpuszczając Allana i Callejona. Minutę później Callejon zanotował asystę przy golu Mertensa i Napoli znów miało wynik pod kontrolą. W 83 minucie Arkadiusz Milik zmienił Piotra Zielińskiego, a w 90 zdobył swojego 4 gola w tym sezonie. W ostatniej akcji meczu Dries Mertens strzelił swoją 3 bramkę tego wieczoru i ustalił wynik. Napoli pokonało Empoli 5:1.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się pojedynek Interu z Genoą. Wszyscy polscy kibice liczyli na powrót do strzeleckiej formy Krzysztofa Piątka, jednak nasz snajper rozpoczął na ławce rezerwowych. Inter już w pierwszej połowie wybił przeciwnikom z głowy marzenia o zdobyciu punktów. W 14 minucie strzelanie rozpoczął Gagliardini. Dwie minuty później podwyższył Politano. W 49 minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Gagliardini. To było już zbyt wiele dla trenera Genoi i postanowił wpuścić na boisko Krzysztofa Piątka. Nasz zawodnik nie miał wielu okazji do strzelenia bramki jednak raz udało mu się oddać groźny strzał głową. To jednak było za mało na świetnie dysponowany Inter, który dobił rywala w końcówce. W 90 minucie gola na 4:0 zdobył Joao Mario, a 3 minuty później wynik spotkania ustalił Nainggolan. Inter – Genoa 5:0.

Lider tabeli – Juventus, mierzył się na własnym stadionie z zespołem Cagliari. Już w 1 minucie, Dybala fantastycznie wymanewrował obronę i wyprowadził Bianconerich na prowadzenie. Cagliari zdołało jednak odpowiedzieć. W 36 minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Joao Pedro. Goście nie cieszyli się długo z doprowadzenia do remisu, bowiem w 38 minucie piłkę do własnej bramki wpakował Bradarić. Cagliari długo mogło mieć nadzieję na remis, jednak w 87 minucie, gracze Starej Damy przeprowadzili piękną kontrę, a gola na 3:1 zdobył Cuadrado.

Na zakończenie 11 serii spotkań, Milan mierzył się z Udinese. Mecz był wyrównane, jednak to Rossonieri stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji. Najciekawsze rzeczy działy się jednak w doliczonym czasie gry. W 95 minucie czerwoną kartkę otrzymał Nuytinck i Udinese kończyło mecz w dziesiątkę. Kiedy wydawało się, że nikt nie rozstrzygnie pojedynku na swoją korzyść, w 97 minucie Milan przeprowadził decydującą akcję, a bramke dającą zwycięstwo zdobył Romagnoli.

Wyniki wszystkich spotkań 11 kolejki:

By | 2018-11-09T19:40:43+00:00 Listopad 9th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: |0 Comments