PODSUMOWANIE 10 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 10 KOLEJKI

Fot ze strony juventus.com

Za nami już 10 serii spotkań włoskiej ekstraklasy! Co wiemy po ¼ sezonu? Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że w bieżących rozgrywkach ciężko będzie nawiązać komukolwiek walkę o Scudetto z Juventusem. Gracze Starej Damy mają już 6 punktów przewagi nad drugim Napoli i jak dotąd tylko raz zgubili punkty. Pamiętajmy jednak, że to dopiero 10 kolejek i mały kryzys może dopaść nawet najlepszych, zatem niczego nie można jeszcze przesądzić. Bardzo zacięta wydaje się za to być walka o drugie miejsce. Napoli i Inter mają tyle samo punktów. Pojedynek między tymi klubami będzie zatem prawdziwą „truskawką na torcie”. Największą rewelacją początku sezonu jest oczywiście Krzysztof Piątek, który w 9 spotkaniach strzelił 9 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. W walce o utrzymanie w lidze, na straconej pozycji wydaje się być Chievo, z dorobkiem -1 punktu. Również Frosinone nie zachwyca, bowiem zajmuje przedostatnią lokatę i zdobyło tylko 5 punktów. Może pierwsze zwycięstwo w sezonie odniesione w ubiegłej kolejce doda piłkarzom Frosinone wiary w siebie i nawiążą walkę o pozostanie w Serie A.

Dziesiątą kolejkę zainaugurował pojedynek Atalanty z Parmą. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, jednak Atalanta pokazała, że wraca do wysokiej dyspozycji z ubiegłych sezonów i pewnie wygrała 3:0. W kolejnym meczu, lider rozgrywek – Juventus, mierzył się na wyjeździe z zespołem Empoli. Wydawać by się mogło, że to będzie jednostronne widowisko i popis strzelecki mistrza Włoch. Jednak to gospodarze, po strzale Caputo, wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie Juventus wziął się za odrabianie strat. W 54 minucie z rzutu karnego wyrównał Ronaldo. Ten sam zawodnik 16 minut później popisał się fantastycznym uderzeniem i Bianconeri sięgnęli po 3 punkty. Sobotnie zmagania zakończył pojedynek Torino z Fiorentiną, w którym padł rezultat 1:1.

Niedzielne emocje rozpoczął wyrównany mecz pomiędzy Sassuolo i Bologną. Zespół z Bologni dwukrotnie wychodził na prowadzenie, jednak w końcówce spotkania goście zdobyli bramkę z rzutu karnego doprowadzili do remisu 2:2. W kolejnych meczach liczyliśmy na gole naszych piłkarzy. Ta sztuka udała się Mariuszowi Stępińskiemu, niestety nie przyczyniła się do poprawy dorobku punktowego Chievo, które przegrało z Cagliari 2:1. Kolejnej bramki nie zdobył tym razem Krzysztof Piątek. Genoa zremisowała z Udinese 2:2. Dziesiąta kolejka okazała się przełomowa dla Frosinone, które w końcu sięgnęło po trzy punkty, pokonując SPAL 3:0. Niestety cały mecz na ławce przesiedział Bartosz Salamon. Dramatyczne spotkanie zobaczyliśmy w niedzielę w Mediolanie, gdzie Milan mierzył się Sampdorią. W podstawowym składzie gości zobaczyliśmy Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Wynik spotkania w 17 minucie otworzył Cutrone. 3 minuty później, do remisu doprowadził Saponara. W 31 minucie było już 2:1 dla gości, bowiem fantastyczne podanie zamienił na bramkę Quagiarella. Milan jednak się nie poddał i już 5 minut później, Higuain doprowadził do remisu, a gola na wagę 3 punktów zdobył w 62 minucie Suso. Na ostatnie pół godziny na boisku pojawił się Dawid Kownacki.

Ostatnim niedzielnym spotkaniem był wielki hit: Naoli – Roma. W podstawowym składzie Azzurrich wyszedł Arek Milik. Napoli przeważało i stwarzało sobie sytuacje, jednak to Roma przeprowadziła skuteczną akcję i gola na 1:0 zdobył El Shaarawy. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak zespół gości świetnie się bronił. Wysiłki Neapolitańczyków przyniosły efekt dopiero w 90 minucie, w której do remisu doprowadził Mertens. W 75 minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

W obliczu remisu Napoli pojawiła się szansa przed Interem, by dogonić wicelidera. Przeciwnikiem Nerazzurrich było Lazio, i to włośnie piłkarze Biancocelestich przeważali na początku spotkania. Jednak To gracze z Mediolanu strzelali bramki w tym spotkaniu. W 28 minucie wynik spotkania otworzył Icardi. W 41 na Brozović popisał się fantastycznym strzałem z przed pola karnego i podwyższył na 2:0. W 70 minucie spotkania Icardi ponownie potwierdził swą świetną dyspozycję i przypieczętował wygraną Interu strzelając gola na 3:0. Po tym spotkaniu Inter zrównał się punktami z Napoli i awansował na 2 miejsce.

By | 2018-10-30T18:05:24+00:00 Październik 30th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , |0 Comments