PODSUMOWANIE 9 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 9 KOLEJKI

Dziewiąta kolejka Serie A przyniosła nam kilka niespodzianek. Pierwszą z nich była utrata punktów przez Juventus.  Zespołem, który zatrzymał serię zwycięstw Starej Damy była Genoa. Niestety, Juventus złamał również bardzo przyjemną dla nas regułę, bowiem było to pierwsze spotkanie we Włoskiej ekstraklasie Krzysztofa Piątka, w którym nie zdobył bramki. Na pocieszenie naszemu zawodnikowi pozostaje fakt, że jego zespół zdobył niezwykle cenny punkt w konfrontacji z liderem. Nic jednak nie wskazywało na taki obrót sytuacji, bowiem to Bianconeri, po bramce Cristiano Ronaldo w 18 minucie,  otworzyli wynik spotkania. Genoa jednak odpowiedziała bramką Daniela Bessy w 67 minucie i nie pozwoliła już wydrzeć sobie remisu.

Nie była to jednak jedyna niespodzianka weekendu. Na inaugurację dziewiątej serii spotkań Roma mierzyła się ze SPAL. Zespół z Rzymu był zdecydowanym faworytem, zwłaszcza w obliczu 4 kolejnych porażek przeciwników. Kolejny raz przekonaliśmy się jednak, że w Serie A każda drużyna jest groźna i nikomu nie można z góry zapisywać 3 punktów. Zespół SPAL w 38 minucie po bramce Petagni z rzutu karnego objął prowadzenie, a w 56 minucie Bonifazi przypieczętował wygraną podwyższając na 2:0. Cały mecz  w barwach SPAL rozegrał Tiago Cionek.

W trzecim sobotnim spotkaniu, Udinese podejmowało u siebie Napoli. Tu również nie można było być pewnym wygranej gości. Wprawdzie Azzurri wyszli na prowadzenie po pięknym golu Fabiana Ruiza, jednak Udinese wyprowadzało groźne kontry. W 82 minucie Napoli uspokoiło jednak sytuację, bowiem z rzutu karnego trafił Mertens a w 85 podwyższył Marko Rog. W podstawowym składzie na boisko wyszli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, jednak zostali zmienieni w drugiej  połowie.

Niedziela minęła nam pod znakiem oczekiwania na wielki hit w Mediolanie. Nie zabrakło ciekawych spotkań poprzedzających wydarzenie dnia. Aż 6 goli zobaczyliśmy w Veronie gdzie Atalanta pokonała Chievo 5:1. Tyle samo bramek padło w pojedynku na dole tabeli, w którym Frosinone zremisowało z Empoli 3:3.  Sporą determinacją wykazała się Bologna, która przegrywała już z Torino 2:0, jednak zdołała jeszcze strzelić dwa gole i zmienić wynik na 2:2. Również podziałem punktów zakończyła się konfrontacja Fiorentiny z Cagliari, w której padł rezultat 1:1. W ciekawie zapowiadającym się pojedynku Parmy z Lazio, piłkarze z Rzymu okazali się lepsi i pokonali gospodarzy 2:0.

Derby Mediolanu poprzedziła imponująca oprawa w wykonaniu kibiców. Trzeba przyznać, że stadion San Siro robi niesamowite wrażenie, kiedy wypełniony jest fanami obydwu zespołów. Spotkanie nie obfitowało w bramki. Obydwa zespoły starały się przede wszystkim grać czujnie w obronie. Wprawdzie w pierwszej części meczu dwa razy zobaczyliśmy piłkę w siatce, jednak obydwa trafiania poprzedzała pozycja spalona strzelca. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Inter zrobił to, do czego w ostatnich tygodniach nas przyzwyczaił. W doliczonym czasie gry, Vecino dośrodkował w pole karne, a bramkę na wagę trzech punktów strzałem głową zdobył Icardi.

W ostatnim spotkaniu kolejki, Sampdoria mierzyła się z Sassuolo. W tym pojedynku, liczyliśmy na podtrzymanie serii spotkań z bramką Polaka. Niestety, żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki rywala i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, a w 87 na boisku zobaczyliśmy Dawida Kownackiego

By | 2018-10-22T22:16:44+00:00 Październik 22nd, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , |0 Comments