PODSUMOWANIE 8 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 8 KOLEJKI

fot ze strony: juventus.com

Ósma seria spotkań nie przyniosła żadnych większych zmian na szczycie tabeli. Sześć pierwszych zespołów wygrało swoje mecze i odskoczyło dolnej części tabeli o kolejne 3 oczka.Do tej pory, we wszystkich kolejkach niezmienne pozostają 2 rzeczy. Pierwszą jest fakt, że Juventus zawsze wygrywa. Nie inaczej było tym razem. Po bramkach Bentancura i Ronaldo, pokonali Udinese 2:0. W bramce Starej Damy zobaczyliśmy Wojciecha Szczęsnego, a w barwach Udinese 30 minut rozegrał Łukasz Teodorczyk. Drugim wydarzeniem, które jak dotąd miało miejsce we wszystkich kolejkach, są bramki Krzysztofa Piątka. Tym razem, nasz rodak pokonał bramkarza Parmy. To jednak nie wystarczyło i Genoa musiała uznać wyższość Parmy, która pokonała ją 3:1.  Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek w 9 kolejce, pomiędzy Juventusem a Genoą. Drużyna z Turynu wydaje się być faworytem, jednak jeśli Piątek zdoła trafić do siatki Bianconierich, to ostatecznie potwierdzi swoją wielka klasę i jeszcze podniesie cenę, którą trzeba będzie za niego zapłacić.

Również wicelider nie stracił kolejnych punktów. Napoli pokonało Sassuolo 2:0. Bramki dla Azzurrich zdobyli: w 3 minucie Ounas, a w 72 – wynik spotkania ustalił  niezawodny Lorenzo Insigne. Od pierwszego do ostatniego gwizdka na boisku przebywał Piotr Zieliński. Zajmujący 3 miejsce w tabeli Inter, okazał się lepszy od SPAL, które pokonał po 2 trafieniach Icardiego. Dla gospodarzy jedynego gola zdobył Paloschi.

Ważne zwycięstwo odniósł drugi zespół z Mediolanu. Milan pokonał Chievo 3:1 i potwierdził swoją dobrą formę. Sympatyków Rossonierich może cieszyć fakt, że w coraz lepszej formie jest Higuain, który dołożył kolejne dwa trafienia. Cały mecz rozegrał Mariusz Stępiński, a od 78 minuty na boisku przebywał również Paweł Jaroszyński.

Okazji do zdobycia kolejnych punktów nie wykorzystało Frosinone, ulegając  Torno 3:2. Drużyna z Lanzium, po tym jak przegrywała 0:2, doprowadziła już do remisu, ale zwycięskiego gola dla Torino strzelił Alex Berenguer. Całe spokanie w ekipie Frosinone rozegrał Bartosz Salamon.

SPAL : Inter 1:2

By | 2018-10-21T18:16:21+00:00 Październik 21st, 2018|Categories: Uncategorized|Tags: , |0 Comments