PODSUMOWANIE 7 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 7 KOLEJKI

Siódma seria spotkań na półwyspie Apenińskim za nami. Może się okazać, że była to kolejka niezwykle ważna w kontekście walki o Scudetto, bowiem Juventus zwiększył przewagę nad drugim Napoli do 6 punktów i jak na razie całkowicie kontroluje wyścig o tytuł mistrza Włoch. Miniony weekend był również istotny z polskiego punktu widzenia. Przede wszystkim dla tego, że Krzysztof Piątek pobił rekord bramek zdobytych przez polskiego piłkarza w jednym sezonie! Poprzedni należał do Zbigniewa Bońka i Kamila Glika i wynosił 7 trafień. Pierwszego gola od około roku zdobył również Karol Linetty, który zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko SPAL.

Pierwszym spotkaniem minionego weekendu był pojedynek dwóch rzymskich potęg – Romy i Lazio. Obydwa zespoły spisują się znaczne poniżej oczekiwań, zatem  był to niezwykle istotny mecz dla lokalnych rywali. Na pierwszego gola czekaliśmy do 45 minuty. Wynik spotkania otworzył wówczas Lorenzo Pellegrini. Lazio odpowiedziało w 67 minucie po strzale Ciro Immobile. Roma jednak nie miała zamiaru zadowolić się remisem i 4 minuty później Kolarov oddał fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego i wyprowadził Giallorossich na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił w 86 minucie Fazio i Roma pokonała Lazio 3:1.

Drugi pojedynek elektryzował nie tylko całe Włochy ale całą piłkarską Europę. Juventus mierzył się u siebie z Napoli. Dla gospodarzy była to świetna okazja do rewanżu za wiosenną porażkę i odskoczenie wiceliderowi w tabeli. Początek meczu to przewaga Napoli. Dobrym uderzeniem popisał się Piotr Zieliński, jednak piłka trafiła tylko w słupek. W 10 minucie Napoli wyszło na prowadzenie. Idealne podanie od Callejona otrzymał Mertens, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Ten gol podrażnił gospodarzy, którzy atakowali coraz groźniej. W 26 minucie do wyrównania doprowadził Mario Mandžukić. Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik dobił strzał w słupek Ronaldo i wyprowadził Bianconerich na prowadzenie. Nadzieje gości na odrobienie strat znacznie opadły w 58 minucie, w której Mario Rui otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Chwilę później na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, jednak nie zdołał on pomóc swojej drużynie. W 76 minucie na 3:1dla Juventusu podwyższył Bonucci i takim wynikiem zakończył się mecz. 90 minut w drużynie Napoli rozegrał Piotr Zieliński a w bramce gospodarzy Wojciech  Szczęsny.

W ostatnim sobotnim spotkaniu swoją serię zwycięstw przedłużył Inter, pokonując Cagliari 2:0. Bramki dla Nerazzurrich strzelali Lautaro Martinez w 12 oraz Matteo Politano w 89 minucie. Inter traci już tylko dwa punkty do będącego na drugim miejscu Napoli.

W pierwszym niedzielnym meczu Bologna pokonała Udinese 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Federico Santander oraz Riccardo Orsolini a dla Udinese Ignacio Pussetto . W bramce Bologni zobaczyliśmy Łukasza Skorupskiego a w drużynie gości od 64 minuty grał Łukasz Teodorczyk. W kolejnych spotkaniach Parma pokonała Empoli 1:0 a Fiorentina zwyciężyła Atalantę 2:0. Wyrównany pojedynek zobaczyliśmy w Veronie, gdzie Chievo mierzyło się z Torino. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 88 minucie Simone Zaza. Dzięki temu trafieniu Torino pokonało Chievo 1:0. Od 47 minuty na boisku przebywał Mariusz Stępiński. Po dwóch bramkach Krzysztofa Piątka Genoa okazała się lepsza od Frosinone, zwyciężając 2:1. Pierwszą bramkę drużyny Frosinone w sezonie zdobył Camillo Ciano. 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał Bartosz Salamon. Jego błędne zagranie kosztowało drużynę utratę bramki.

Serię trzech spotkań bez zwycięstwa przełamał w końcu Milan, który pokonał Sassuolo 4:1. Wynik otworzył w 39 minucie Kessie. Na 2:0  podwyższył w 50 minucie Suso. Dziesięć minut później po pięknym strzale Samuela Castillejo było już 3:0. Honorowego gola dla Sassuolo zdobył Đuričić a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Suso.

Na zakońszenie 7 kolejki Sampdoria podejmowała u siebie SPAL. Mimo przewagi gospodarzy, to zespół gości zdobył pierwszą bramkę. W 21 minucie bramkarza Sampdorii pokonał  Alberto Paloschi. 4 minuty póżniej do remisu doprowadził Karol Linetty. Zwycięskiego gola na 2:1 dla Sampdorii zdobył w 60 minucie Defrel. W 76 minucie na boisku zobaczyliśmy Dawida Kownaciego. Nasz zawodnik nie zdołał jednak wpłynąć na zmianę wyniku spotkania.

By | 2018-10-03T21:52:16+00:00 Październik 3rd, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , |0 Comments