PODSUMOWANIE 6 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 6 KOLEJKI

Fot ze strony: .sscnapoli.it

Ledwo opadły emocje po 5 kolejce a już rozpoczęliśmy 6. Najważniejszą informacją po tej serii spotkań bez wątpienia jest to, że przed sobotnim hitem na szczycie tabeli dystans między liderem i wiceliderem wciąż wynosi 3 punkty. Napoli będzie miało zatem szansę, by dogonić Juventus. Z kolei Bianconeri mają okazję odskoczyć na 6 punktów i wybić przeciwnikom z głowy marzenia o Scudetto. Jak się okazało, w 6 kolejce ponownie nie zabrakło polskich emocji! 6 bramkę w sezonie zdobył niezawodny Krzysztof Piątek, a swój pierwszy od dwóch lat dublet w Serie A ustrzelił Arek Milik.

Na początek przenieśliśmy się na San Siro, gdzie Inter podejmował u siebie Fiorentinę. W pierwszej połowie obydwa zespoły stwarzały groźne sytuacje, jednak to Inter w 45 minucie otworzył wynik spotkania. Swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Icardi, pokonując z rzutu karnego bramkarza gości. Fiorentina odpowiedziała 8 minut po przerwie. Po strzale Chiesy piłka odbiła się jeszcze od Skriniara i wpadła do bramki. Inter jednak nie miał zamiaru zadowolić się remisem i w 77 minucie po strzale D’Ambrosi, ponownie objęli prowadzenie. Na to trafienie goście nie zdołali już odpowiedzieć i Inter ostatecznie pokonał Fiorentinę 2:1.

Środowe mecze rozpoczęły się od zwycięstwa Lazio nad Udinese 2:1. Od 73 minuty na placu gry przebywał Łukasz Teodorczyk, jednak nie udało mu się zdobyć swojej pierwszej bramki we Włoszech. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Cagliari z Sampdorią. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński a Karol Linetty pojawił się w 62 minucie. Spośród naszych graczy najmniej czasu na boisku spędził Dawid Kownacki, który wszedł w 85 minucie. Jednak to właśnie ten piłkarz mógł przesądzić o losach spotkania, bowiem w 91 minucie wykonywał rzut karny. Tym razem jednak górą był bramkarz Cagliari. Bramek nie zobaczyliśmy również w pojedynku Atalanty z Torino. Zupełnie Inaczej było w spotkaniu Genoa – Chievo, które zakończyło się wynikiem 2:0. Bramkę na 1:0 tradycyjnie zdobył Piątek a wynik podwyższył w 54 Pandev. W zespole gości również zobaczyliśmy polskiego napastnika, bowiem cały mecz rozegrał Mariusz Stępiński. Wynik 2:0 padł również w Turynie, gdzie Juventus podejmował Bolognę. Bramki dla gospodarzy zdobyli w 11 minucie Dybala, oraz w 16 Matuidi. Trzeba jednak zaznaczyć, że gdyby nie świetne interwencje Łukasza Skorupskiego, Bianconeri zwyciężyliby znacznie wyżej. Tym razem nie zobaczyliśmy w bramce Wojciecha Szczęsnego, w tej roli zastąpił go Perin.

Punktów nie straciło również Napoli, które pokonało u siebie Parmę 3:0. Świetny mecz rozegrał Arkadiusz Milik.  W 4 minucie miał spory udział przy pierwszej bramce Lorenzo Insigne. W 47 minucie natomiast popisał się fantastycznym trafieniem sprzed pola karnego. To dodało Arkowi pewności siebie i w 84 minucie z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania. Do 76 minuty na placu gry przebywał Piotr Zieliński, który również miał swoje sytuacje, jednak tym razem nie mógł wstrzelić się w bramkę.

Kolejny ciężki wieczór przeżyło Frosinone, ulegając Romie 0:4. Strzelanie rozpoczął już w 2 minucie Ünder. Kolejne dołożyli w 28 Pastore, oraz w 38 El Shaarawy. Wynik spotkania na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Kolarov. Tym razem Bartosz Salamon spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W pierwszym czwartkowym meczu SPAL podejmowało u siebie Sassuolo. Dwa zespoły, które w zeszłym sezonie walczyły o utrzymanie, tym razem mierzyły się o to, kto po 6 kolejkach będzie zajmował trzecią pozycję. Ta sztuka udała się Sassuolo, które w 59 minucie objęło prowadzenie po golu Adjaponga. Drugie trafienie dla gości dołożył w 90 minucie Matri i Sassuolo pokonało SPAL 2:0. Na zakończenie 6 kolejki Empoli rozegrało mecz z Milanem. Już w 10 po strzale Lucasa Biglii Milan objął prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie obydwa zespoły miały swoje okazje na zmianę wyniku, jednak świetnie spisywali się bramkarze. Kiedy wydawało się, że nic już się nie zmieni, w 71 minucie Empoli wywalczyło rzut karny, którego na gola zamienił Caputo. Empoli zremisowało z Milanem 1:1.

By | 2018-09-28T13:49:01+00:00 Wrzesień 28th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , |0 Comments