PODSUMOWANIE 5 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 5 KOLEJKI

Piątą serię spotkań zainaugurowało spotkanie Sassuolo z Empoli. Patrząc na dorobek punktowy Sassuolo, nie chce się wierzyć, że w zeszłym sezonie byli zespołem walczącym o utrzymanie. Jednak mecz z drużyną z Toskani nie zaczął się dla nich dobrze, bowiem już w 1 minucie gola na 1:0 dla gości strzelił Caputo. To jednak było za mało, by pokonać drużynę gospodarzy. W 13 minucie wyrównał Boateng a w 57 na 2:1 strzelił Ferrari. Kropkę nad i, w postaci trzeciej bramki, postawił w 85 minucie Di Francesco. Sassuolo – Empoli: 3:1.

W sobotnich spotkaniach Parma pokonała Cagliari 2:0, a Fiorentina nie dała szans świetnie do tej pory grającemu SPAL, wygrywając 3:0. 90 minut w barwach drużyny z Ferrary rozegrał Thiago Cionek. Najbardziej emocjonującym spotkaniem soboty okazał się pojedynek Sampdorii z Interem. Nerazzurri aż trzykrotnie cieszyli się ze zdobytego gola, jednak za pierwszym razem sędzia dopatrzył się spalonego przy golu Nainggolana. Również piękne trafienie Asamoah nie zostało uznane. Kiedy już wydawało się , że drużyny podzielą się punktami, w 94 minucie kapitalnie uderzył Brozović, a piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Sampdoria – Inter 0:1. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie a Karol Linetty został zmieniony w 59 minucie.

Niedzielę z calcio zainaugurował mecz pomiędzy Torino oraz Napoli. Ku rozczarowaniu fanów Azzurrich z Polski, na ławce rozpoczęli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszy raz w tym sezonie mogliśmy oglądać Napoli w pełni kontrolujące spotkanie. Dużą rolę odegrało bez wątpienia świetne otwarcie, bowiem już w 4 minucie Insigne wyprowadził swój zespół na prowadzenie. 16 minut później, na 2:0 podwyższył po pięknej akcji z Mertensem, Simone Verdi. Kiedy wydawało się, że gracze spod Wezuwiusza mogą już dopisać sobie 3 punkty, rzut karny wywalczyli gospodarze, a na bramkę zamienił go Belotti. Napoli jednak zdołalo odpowiedzieć i w 59 minucie drugiego gola zdobył Insigne. Spory udział przy tej bramce miał Piotr Zieliński, który zameldował się na placu gry 5 minut wcześniej. Napoli – Torino: 3:1.

W kolejnych niedzielnych spotkaniach Udinese wygrało z Chievo 2:0. W podstawowym składzie na murawę wyszli Mariusz Stępiński i Łukasz Teodorczyk, który został zmieniony w drugiej połowie. Lazio nie dało szans Genoi pokonując ją 4:1. Bramkę dla Genoi zdobył oczywiście Krzysztof Piątek. Największą sensację kolejki sprawiła Bologna, która odniosła zwycięstwo nad Romą 2:0. Cały mecz w bramce Bologni bronił Łukasz Skorupski. Niezwykle ciekawy był również pojedynek Milanu z Atalantą. Już w 2 minucie gola dla Rossonierich zdobył Higuain. Na odpowiedź Atalanty trzeba było czekać aż do 54 minuty, kiedy to do siatki trafił Gómez. 7 minut później Bonaventura ponownie wyprowadził Milan na prowadzenie. Drugą asystą przy tym trafieniu popisał się Suso. Kiedy wydawało się, ze Milan zgarnie trzy punkty, w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Rigoni. Milan – Atalanta 2:2.

Piątą serie spotkań kończył pojedynek Frosinone z Juventusem. Mecz okazał się być mało porywającym widowiskiem, jednak trzeba docenić ogromne wysiłki w obronie graczy gospodarzy. Niezwykle ważną rolę w formacji defensywnej Frozinone odgrywał Bartosz Salamon. Dopiero w 81 minucie drogę do bramki gospodarzy znalazł Ronaldo. W 94 minucie bramkę zdobył również Bernardeschi. Juventus ostatecznie pokonał Frosinone 2:0 i z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Całe spotkanie w bramce Bianconerich zagrał Wojciech Szczęsny.

By | 2018-09-25T12:14:40+00:00 Wrzesień 25th, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , , , , , , |0 Comments