//PODSUMOWANIE 4 KOLEJKI

fot ze strony: chievoverona.it

Za nami czwarta seria spotkań, na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech. Był to kolejny ciekawy weekend z calcio, w którym często decydujące role grali nasi rodacy.

Inter – Parma 0:1

W pierwszym sobotnim spotkaniu Inter podejmował u siebie Parmę. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, jednak Parma pokazała już w tym sezonie, że potrafi być groźnym zespołem. Obydwie drużyny stwarzały sobie sytuacje, lecz długo żadna z nich nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Na jedyne trafienie meczu trzeba było czekać aż do 78 minuty, kiedy to Dimarco popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego i całkowicie zaskoczył bramkarza. Parma nieoczekiwanie pokonała Inter i zdobyła cenne trzy punkty. Inter, który miał być głównym rywalem Juventusu w walce o mistrzostwo, nie potrafi sprostać oczekiwaniom kibiców i już na początku sezonu traci sporo punktów do Bianconierich.

Frosinone – Sampdoria 0:5

Wysoką formę z zeszłego tygodnia potwierdzili piłkarze Sampdorii, którzy całkowicie dominowali w pojedynku z Frosinone. Festiwal strzelecki rozpoczął w 10 minucie Fabio Quagliarella. Kolejne trafienia dołożyli Caprari i Defrel. W 65 minucie na placu gry zameldował się Dawid Kownacki, który w końcówce meczu, po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym. Chwilę później podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze i otworzył swoje konto bramkowe, strzelając na 0:4. Piąte trafienie dołożył Defrel i drugie zwycięstwo Sampdorii z rzędu stało się faktem. Całe spotkanie w zespole Blucerchiatich zagrali Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński, a we Frosinone Bartosz Salamon.

Roma – Chievo 2:2

Spotkanie Romy i Chievo było bez wątpienia najciekawszym spotkaniem kolejki. Pierwsza połowa to całkowita dominacja Rzymian. Dość łatwo, po bramkach El Shaarawyego i Cristante, obieli dwubramkowe prowadzenie. Kiedy wydawało się, że nic nie uratuje już zespołu z Verony, w 52 minucie Birsa zdobył kontaktową bramkę, a gola na wagę remisu w 83 minucie zdobył Mariusz Stępiński. Spotkanie mogło się nawet zakończyć zwycięstwem Chievo, jednak w ostatniej akcji meczu groźny strzał Giaccheriniego obronił Olsen.

SPAL – Atalanta 2:0

Do sporej niespodzianki doszło w meczu, zamykającym czwartą kolejkę Serie A. Drużyna SPAL, która w zeszłym sezonie do końca biła się o utrzymanie, podejmowała u siebie zespół Atalanty. Goście z Bergamo byli zdecydowanym faworytem, jednak w 50 minucie po strzale Petagny gospodarze obieli prowadzenie. 6 minut później, ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, na co gracze Atalanty nie byli już w stanie odpowiedzieć i SPAL odniosło trzecie zwycięstwo w sezonie. Całe spotkanie w barwach SPAL rozegrał Tiago Cionek.

Ważnym wydarzeniem w minionej serii gier było bez wątpienia przełamanie Cristiano Ronaldo, którego dwa gole dały zwycięstwo Juventusowi w pojedynku z Sassuolo 2:1. Cały mecz w barwach Bianconerich rozegrał Wojciech Szczęsny.  Dla polskich kibiców, bez wątpienia, najbardziej istotnym wydarzeniem była kolejna bramka Krzysztofa Piątka, który pokonał Łukasza Skorupskiego i zapewnił swojej drużynie 3 punkty. Genova pokonała Bolognę 1:0. Dodatkowo Krzysztof Piątek przewodzi w klasyfikacji strzelców! Razem z Defrelem mają po 4 trafienia! Drugie zwycięstwo odniosło Lazio pokonując na wyjeździe Empoli 1:0. Takim samym wynikiem zakończyło się również spotkanie Napoli z Fiorentiną. Asystę przy golu Insigne zaliczył Arkadiusz Milik. Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński oraz w Bramce Fiorentiny Bartosz Drągowski. Kolejne punkty zgubił Milan, remisując z Cagliari 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Udinese Torino, w którym ponad 30 minut grał Łukasz Teodorczyk.

By | 2018-09-25T11:22:00+00:00 Wrzesień 21st, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: , , , , , , , , , |0 Comments