PODSUMOWANIE 3 KOLEJKI

//PODSUMOWANIE 3 KOLEJKI

Fot ze strony: genoacfc.it

AC Milan : Roma 2:1

Pierwszy mecz trzeciej kolejki zapowiadał się na najciekawsze spotkanie weekendu. Zdecydowanie lepiej zaczęli gracze Rossonierich. Groźne strzały na bramkę Rzymian oddawali Higuain i Suso, jednak nie zdołali pokonać bramkarza gości. Ta sztuka udała się jednak Kessiému i w 40 minucie gospodarze obieli prowadzenie. Roma nie zamierzała jednak łatwo się poddać i w 59 minucie do remisu doprowadził Fazio. Kiedy wydawało się, że żadna z drużyn nie przechyli szali zwycięstwa na swoją stronę, w 95 minucie fantastycznym podaniem w pole karne popisał się Higuain, a akcję precyzyjnym strzałem wykończył Cutrone.

Sampdoria : Napoli 3:0

Po pierwszych dwóch kolejkach wydawało się, że Napoli wyczerpało już limit złych początków i tym razem lepiej rozpocznie mecz. Jednak Piłkarze Sampdorii zaskoczyli wszystkich i sprawili jak na razie największą niespodziankę od początku sezonu. Już w 11 minucie przejęli piłkę po rzucie rożnym dla Napoli i przeprowadzili fantastyczną kontrę, po której bramkę na 1:0 strzelił Defrel. Wydawało się, że goście, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, ruszą do ataku i odrobią straty. Jednak w 32 minucie Defrel zdobył swoją drugą bramkę i znacznie utrudnił zadanie graczom spod Wezuwiusza. W drugiej połowie ataki Napoli były coraz groźniejsze i wydawało, że scenariusz z poprzednich meczów może się powtórzyć. Jednak w 75 minucie nadzieje sympatyków Azzurrich na korzystny wynik ostatecznie pogrzebał Fabio Quagliarella, który po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego popisał się fantastycznym uderzeniem piętką i zdobył bramkę kolejki. Na to trafienie gracze Napoli nie zdołali już odpowiedzieć i zwycięstwo Sampdorii stało się faktem.
Całe spotkanie w barwach Sampdorii rozegrali Bartosz Bereszyński, który zaliczył asystę, oraz Karol Linetty. W drużynie gości, również 90 minut zagrali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Parma : Juventus 1:2

Pojedynek Parmy i Juventusu przywołał wspomnienia z lat 90, kiedy to obydwa zespoły były europejskimi potęgami. Tym razem wydawało się jednak, że zespół gospodarzy ma niewielkie szanse z obecnym mistrzem Włoch. Te prognozy potwierdziły się już w 2 minucie, kiedy błędy obrońców w polu karnym wykorzystał Mandžukić i wyprowadził Juventus na prowadzenie. Parma jednak pokazała, że jest w niej jakiś kawałek zespołu sprzed 20 lat i wzięła się za odrabianie strat. Groźny strzał, po którym piłka trafiła w poprzeczkę, oddał Štulac. W 33 minucie, dośrodkowanie w pole karne przedłużył głową Roberto Inglese, a gola na 1:1 strzelił Gervinho. Przy tej bramce spory błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który jednak odkupił swoje winy pod koniec pierwszej połowy, broniąc groźny strzał Rigoniego. W drugiej połowie spotkania, to Juventus przejął inicjatywę, co dało efekt w 58 minucie, w której Matuidi zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

WYSTĘPY POZOSTAŁYCH POLAKÓW:

Najciekawszy występ w trzeciej kolejce zaliczył Krzysztof Piątek, który zdobył dwa gole w przegranym meczu z Sassuolo, i razem z Benassim z Fiorentiny prowadzi w klasyfikacji strzelców. W bramce Bologni przez całe spotkanie przeciwko Interowi bronił Łukasz Skorupski. Dwóch Polaków oglądaliśmy w pojedynku Fiorentiny z Udinese: od 46 minuty Bartłomieja Drągowskiego, a od 62 – Łukasza Teodorczyka. Mariusz Stępiński rozegrał 64 minuty w spotkaniu przeciwko Empoli. Pełne 90 minut spędził na boisku Bartosz Salamon w spotkaniu Frosinone – Lazio, a 78 minut – Tiago Cionek w meczu Torino – Spal.

By | 2018-09-16T12:19:15+00:00 Wrzesień 16th, 2018|Categories: Uncategorized|0 Comments