PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI 18/19

//PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI 18/19

JUVENTUS – CHIEVO 3:2

Pierwszy mecz nowego sezonu zapowiadał się na popis Juventusu i Cristiano Ronaldo. Spotkanie faktycznie zaczęło się od mocnego uderzenia mistrzów Italii, bowiem już w 3 minucie Khedira trafił na 1:0. Juve się rozkręcało, jednak to piłkarze Chievo byli skuteczniejsi i po trafieniach Stępińskiego w 38, oraz Giaccheriniego w 56 minucie, wyszli na prowadzenie. Niespodzianka była blisko, jednak ciężko było oprzeć się wrażeniu, że Biankonieri i tak zdążą odrobić straty tuż przed końcem spotkania, jak to czynili w poprzednim sezonie. Chociaż bramkarz gospodarzy wyczyniał cuda a cała drużyna włożyła wiele wysiłku w utrzymanie korzystnego wyniku, Juventus najpierw w 75 minucie po samobójczym trafieniu doprowadził do wyrównania a w doliczonym czasie gry Bernardeschi ustalił wynik spokania, strzelając bramkę na 3:2. Postacią, na którą zwracano największą uwagę, był oczywiście Cristiano Ronaldo. Wprawdzie nie zdobył bramki w swoim pierwszym meczu w Serie A, jednak pokazał kilka groźnych akcji, a jego debiut z pewnością trzeba ocenić pozytywnie.Polskich kibiców najbardziej jednak cieszy bramka Mariusza Stępińskiego, który pokazał się w tym meczu z bardzo dobrej strony.

Wojciech Szczęsny nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy, ciężko również winić go za stracone bramki, które raczej były konsekwencją błędów obrońców Juve. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Paweł Jaroszyński.

LAZIO – NAPOLI 1:2

Wicemistrzowie Włoch rozpoczęli sezon od wyjazdowego spotkania z Lazio. Czekało ich niełatwe zadanie, zwłaszcza że to gospodarze lepiej weszli w mecz. W 25 minucie Immobile jednym zwodem oszukał trzech obrońców i wyprowadził Lazio na prowadzenie. Dopiero wtedy piłkarze spod Wezuwiusza przypomnieli sobie jak grali w ubiegłym sezonie. Akcje Azurrich były coraz groźniejsze. Najpierw Piotr Zieliński trafił w poprzeczkę, kilka minut później Arkadiusz Milik cieszył się z gola, jednak chwilę później bramka została anulowana za względu na faul Koulibalego. Arek jednak się nie poddawał i w doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki po podaniu Callejona. Napoli przeważało a druga bramka wisiała  w powietrzu. W końcu w 59 minucie Lorenzo Insigne popisał się idealnym strzałem w górny róg bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Lazio miało jeszcze swoje sytuacje, by doprowadzić do remisu. Po jednej z akcji piłka trafiła nawet w słupek, jednak ostatecznie Napoli udało się utrzymać korzystny wynik do końca.

Polscy piłkarze pokazali się z dobrej strony. Arek Milik zagrał całe spotkanie. Dochodził do wielu sytuacji i strzelił bramkę. Z naszym graczem Napoli ma o wiele większe możliwości, jeśli chodzi o górne piłki.

Piotr Zieliński zszedł z boiska w 85 minucie. Przeprowadził kilka ciekawych akcji ofensywnych i oddał jeden groźny strzał. Jego występ również można ocenić pozytywnie.

SASSUOLO – INTER 1:0

Ekipa Interu, która po letnim okienku transferowym jest wymieniana jako jeden z faworytów w walce o tytuł, mierzyła się z drużyną Sassuolo. Już na początku spotkania groźny strzał oddał Bourabia, jednak bramkarz Nerazzurrich zdołał jeszcze uratować swój zespół. Ta sztuka nie udała się już w 27 minucie, kiedy z rzutu karnego pokonał go Beradi. Inter przeprowadził kilka grożnych akcji, najlepszą sytuację miał Icardi w drugiej połowie, jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Więcej bramek już nie padło i pierwsza niespodzianka w sezonie stała się faktem.

WYSTĘPY POLAKÓW:

Oprócz wspomnianych wcześniej polskich piłkarzy w tej kolejce grało również kilku innych biało czerwonych. Debiut zaliczył Łukasz Teodorczyk, który wszedł na ostatnie pół godziny meczu Udinese z Parmą. Po 90 minut w spotkaniu Bologna – Spal zagrali Łukasz Skorupski i Tiago Cionek. W barwach Frosinone całe spotkanie przeciwko Atalancie Bergamo rozegrał Bartosz Salamon.

By | 2018-08-21T09:59:11+00:00 Sierpień 21st, 2018|Categories: Podsumowanie Kolejki|Tags: |0 Comments